Kaiser Josef 2018 – 15.9.2018

V sobotu se ve Vratislavicích nad Nisou pořádal již 4.ročník běžeckého závodu k rozhledně na Císařský kámen Běžecký závod Kaiser Josef 2018 Tento závod se řadí k těm menším, lokálním – ale o to více rodinnějším a přátelštějším, vždy s dobrou náladou všech zúčastněných. A protože trasa závodu vede přímo kolem Mírova baráku, tak je jasné, že u toho RunBo Team nemohl chybět v hojném počtu Takže nás reprezentovali Vláďa Vladimír Kolář, Janča Jana Hakenová, Standa Stanislav Istok, Míra Miroslav Habel, Radka Houserová a jak jsme si už rádi zvykli, tak se k nám připojují i děti – tentokrát Mírova Terezka i Kuba, Jany Jenda a Radky Rozárka i malá Emilka, která se zúčastnila dětského předzávodu. Dohlížel na nás – a servis poskytoval Honza Jan Johniee Šlégl, kterého čekal večer závod na 10km v Praze, tak se šetřil, aby měl dost sil Jinak běh na císařák není žádná sranda – je to celé asi 5km stále do kopce – nastoupaných nějakých 230m – takže takový kurňa kopec

    

Vyběhlo se přesně v 9:30 společně i s omladinou, která končila po 2km u výletní restaurace Mojžíšův pramen, dospěláci pokračovali dál do kopce. Naším nejrychlejším zástupcem byl Vláďa, který ten kopec pokořil za 23:04 a to mu vyneslo celkové 3.místo. Parádní výkon. Radka se taky vyšvihla mezi ženami na 3.místo v čase 28:39 – skvělý úspěch. V závěsu doběhl Standa s časem 29:25, klobouček – pod 30 je to prostě na týhle trase výborný. Janča bojující s astmatem se nedala a kopec zdolala za 34:23 – bojovnice jako vždy. A náš Míra? Jasně že doběhl – tedy spíše došel s ostruhou na patě – za 38:03. Tak taky dobrý Děcka se nedaly zahanbit a stále kopcovitý dva kiláky zdolaly v časech 12:33 až 16:40, přičemž Kubovi jeho čas vynesl také 3.místo na bedně. Naši borci se tedy neztratili – ani v lese – a 3 x 3.místo a doběhnutí všech ve zdraví je na potlesk Po doběhu se závodníci volným seběhem přemístili k Mírovi, kde se již tradičně pro všechny účastníky podávalo netradiční občerstvení – místo ionťáků bílý i červený burčák, spolu s koláčky a klobáskami.

   

A tradice se začíná příjemně rozšiřovat i o pochutiny z řad běžců jako vynikající štrůdl od Jíra Mejsnar, výborné buchty od rodiny Procházkových, ovoce od Miroslav Thiel a neskutečné kremrole od Stanislav Šťastný, resp. Lenka Šťastná. Zde se odehrálo i vyhlašování vítězů, stejně jako předání účastnických medailí a diplomů všem závodníkům organizátory této příjmené běžecké akce Městský obvod Liberec – Vratislavice nad Nisou Počasí přálo, moc se nám to líbilo a za rok se sejdeme určitě znovu. Letos se ještě společně na pár akcích sejdeme a sezónu zakončíme naším charitativním Mikulášský běh v Liberci 2018 – tak se nezapomeňte přátelé RunBo Teamu přidat .

   

Další fotky z této podařené akce neleznete zde .