Běh Trojzemím 2019

Běžecká sezona už sází jeden závod za druhým. Tak aniž bychom ještě stihli reportáž z naší hojné účasti na Sportisimo Prague Half Marathon 2019 minulou sobotu, již jsme se ještě v hojnějším počtu zúčastnili včerejšího závodu ALISY Běh Trojzemím 2019 v Hrádku nad Nisou.
A byl to závod doslova ve znamení – RunBo Team všude kam se podíváš.
Ale popořadě – co nejstručněji.

Závod pořádá Multisport Team třetím rokem – a je potřeba vyzdvihnout, že opravdu skvěle – organizace, občerstvení, ceny, tombola, zázemí – vše perfektní, takže za RunBo Team děkujeme a chválíme.

Naše účast byla opravdu viditelná – do závodu se zapojilo 16 RunBo běžců, za dámy Hanka Hana Červinková, Janča Janč HA, Ráďa Radka Houserová, Andy Andrea Šléglová, Helča Helena Daďourková , Klárka Klára Hoffmannová a Míša Michaela Vojteková, za pány Johniee Jan Johniee Šlégl, Tom Tomáš Wolf, Vláďa Vladimír Kolář, Honzik Šlégl Jan, Mario Mariusz Žurek, Pepa Jozef Nováček a Ríša Richard Rýgl, děti reprezentovaly Jenda Jenda Haky a Tom Tomáš Vojtek. Neběžící – ale nezbytný doprovod – řidiče, fotografa, kameramana, fanouška a nosiče batohů, klíčů, bund a mobilů na trase zajišťoval Míra Miroslav Habel.

Dopoledne bylo věnováno dětským běhům v mnoha kategoriích a délkách tras a také OPEN běhu na 1600m. Jenda uběhl v ktg. přípravka kluci 800m za pěkných 4:10 a obsadil 10.místo, Tomík v ktg. žáci na 1600m pak skvělým časem 7:42 skončil těsně pod bednou na 4.místě. Dobře kluci oba dva.
Janča se šla rozběhnout před odpoledním závodem do OPEN běhu a byla z toho první medaile pro náš tým – v konkurenci celkem 72 běžců zaběhla 1600m za krásných 7:23 a to jí vyneslo 3.místo mezi ženami a 5.celkově. Gratulujeme. Janča tak odstartovala následující odpolední medailovou RunBo úrodu.

Přesně ve 13:15 odstartovalo široké pole běžců v hlavním 5km a 10km závodě doplněné kategorií smíšených dvojic na 5km, kde se sčítaly časy daného páru.
V závodě na 5km si to v kategorii M40-49 mezi sebou v lítém souboji rozdali Johniee a Vláďa – Johniee doběhl první a bral zlatou za 18:55, celkově to bylo mezi 154 běžci 5.místo, Vláďa těsně za ním za 19:00 bral stříbrnou (celkově 7). Pecka bomba pánové, krásný souboj v barvách RunBo Teamu.
5km trasu běžel také Honza junior – mohl sice běžet kratší trasu 3,2km v ktg Junior, kde by byl sám a zlatý, ale je to frajer a zaběhl si pětku v čase 29:10, v ktg M39 byl 49 (celkově 106). Dobře mladej.
Aplaus zaslouží za svůj návrat na závodní trať Andrea – moc toho letos zatím nenatrénovala, přesto 5km zvládla a dobře za 35:06, v ktg také 49,jako synátor (celkově 141). Klobouček dolů.
Do cíle 5km trasy doběhli také všichni naši borci, co si vytvořili smíšené dvojice – těch bylo celkem 14 a my měli tři želízka (dvojice) v ohni.

A teď sledujte tu smršť přátelé:
Zlato za 1.místo berou Tomáš a Janča – součet časů 42:11 Tomáš fantasticky pětku za 18:02, byl ze všech nejlepší a mimo jiné by mu to vyneslo i zlato, kdyby běžel solo závod – odsunul by sice o příčku Johnieho a Vláďu – ale jako tři nejlepší časy v ktg M40-49 za RunBo Team – to je po čertech nadupaná kategorie do dalších závodů. Janča ve dvojici s Tomem dala 5 za krásných 24.11 – takže po dopoledním bronzu se rozběhla až ke zlatu ve dvojici . Tleskáme tomuto týmu
Pozor – druhé místo opět částečně pro RunBo, neboť naše Helena ve dvojici se Štěpánem Puldou si pro stříbro doběhli v čase 43:05 – Helena dala 5 za úžasných 22:10 – což by jí v solo závodě vyneslo 1.místo jak v ktg, tak absolutně mezi ženami . Helčo co příští rok zkusit solo? Štěpán s ní ve dvojici zaběhl také velmi pěkný čas 20:54 – výborná dvojice.
Další komplet RunBo dvojice byla Hanka a Mario. Doběhli za 45:02 jen o pár sekund za bronzem,ale rozhodně se nemají za co stydět – naopak. Hanka dala pětku v osobním rekordu 23:43, což by jí vyneslo v solo závodě 2. místo. Gratulujeme k PB Hance, výborná práce. Mario běžel taky skvěle, i když chtěl prý lépe – ale sorry jako, 21:21 se počítá – v solo závodě by to bylo krásné 5.místo v ktg., takže i tato dvojice prostě výborná.

A po doběhnutí pětkařů už jsme čekali na borce z 10km trasy, kterých odstartovalo celkem 135.
Do cíle se řítila – a to doslova – naše nová členka týmu Míša. Její čas neuvěřitelný – 42:12 – vynesl jí jak zlato v ktg, tak absolutní vítězství mezi ženami. Celkově se umístila 17 – krásný, nádherný výsledek, zvláště, když Míša po dlouhém zranění běhá nyní teprve 2 měsíce. Opravdu blahopřejeme.
A další zlato za RunBo Team vyběhala Radka, doběhla desítku ve skvělém čase 48:48, 1. místo v ktg (6 mezi všemi ženami). Bravo Radko.

Další naši noví členové týmu Klára a Jozef doběhli společně s vlajkou RunBo v ruce v čase 52:48 a to jim vyneslo 14., resp 29.místo v ktg. Krásný běžecký pár.
Novým členem je také Ríša, který se s desítkou statečně popral , zaběhl ji za 57:19 a doběhl si pro 25 místo v ktg. Dobře jsi běžel Richarde.

Tak – a jestli jste dočetli až sem, tak už víte, proč byl RunBo Team vidět všude, kam se podíváš.
Posbírali jsme 4x zlato + 1 absolutní vítězství, 2x stříbro a 1x bronz. A k tomu opět spoustu zážitků a setkání s hromadou kamarádů. Závod si všichni maximálně užili – a jako vždy – v RunBo Teamu byla pohoda, sranda a vzájemné povzbuzování.
Jsme rádi, že vás v týmu máme – děláte nám radost nejen výsledky,ale právě tím, jací jste. Děkujeme i všem rodinným příslušníkům, ať již byli na místě a někteří také závodili, tak doma, kde vytváří zázemí pro vaše skvělé výkony.

Více fotografií z Běh Trojzemím naleznete zde
Děkujeme a těšíme se na další společné chvíle. Ty nejbližší již můžou být na bězích ,které organizujeme – příští neděli 21.4. při našem charitativním Velikonoční běh v Liberci 2019 a 18.5. při 27. ročníku Vratislavický Běhoun 2019.