NN NIGHT RUN Liberec 2019

V hojném počtu 22 členů RunBo Teamu a rodinných příslušníků jsme se tak v sobotu 25.5. zúčastnili oblíbeného běžeckého seriálu NIGHT RUN na jeho zastávce v Liberci NN NIGHT RUN Liberec 2019, který se jak známo běhá za tmy či příšeří s čelovkou.
Závod se konal v Lidových sadech , kde bylo zázemí, start i cíl a oproti zvyklostem mnoha závodů v této části Liberce se trasa běžela obráceně dolů k jezírku, nahoru k botanické, dolů k cestě kolem ZOO až k lesnímu koupališti, následoval slušný prďák nahoru k vodárně a sešup dolů do cíle. Dá se říci, že si pořadatel vybral z možných tras tu nejmilosrdnější.
A jak my? Co myslíte – no samozřejmě nás opět bylo vidět, bylo nás slyšet, po doběhu možná i citít – ale prostě bylo nás všude plno i s naší pověstnou RunBo náladou.

Nejprve nás dobře reprezentovaly děti v závodech 211 Kids cup – konkrétně malej Míša Němec a větší Jenda Haky – dobře kluci.
Po té se nezávodního rodinného běhu Family Run na asi 1,6 km zúčastnili Štěpánka Maršíková s malou Lili, Němcová Lenka s Nikčou a také Michaela Vojteková s přítelem Filip Korbas. Míša se zde mimochodem rozběhla k následnému velkému výkonu. Čtěte dále

V největším počtu jsme se postavili na start 5km charitativního AVON BĚH Liberec 2019 , který se běžel na podporu boje proti rakovině prsu.
Zde nám cinklo hned 2 x stříbro, když zazářili Jan Johniee Šlégl, který 5km zaběhl za 20:49, v ktg tedy druhý flek a celkově mezi 249 účastníky této trasy (muži i ženy) byl 10. Další stříbro vybojovala Jana Hakenová, kterou před sebou hnal a vodiče jí dělal náš kamarád Eigl Michal tak dobře, že Janča zaběhla čas 24:36 a to jí kromě 2.místa v ktg stačilo i na skvělé 28. místo celkově.

Děkujeme tedy těmto dvou našim borcům za medailové umístění, ale ani ostatní se rozhodně neztratili – ani na trati ani ve výsledcích. Bereme to chronologicky:
Již zmiňovaná podpora naší Janči Michal doběhl za 24:39, celkově 29. Následoval ho Pepa Jozef Nováček za 25:30, celkově 35. Toho pronásledovala Klárka Klára Hoffmannová s časem 26:48 a 47.místem. Za ní Štěpánka Maršíková, čas 28:32 a 62.místo, následována Milan Mishan Hakenem v čase 29:51 a 82.místo. Nyní nastupuje naše mládí – Honzik Šlégl Jan doběhl v čase 31:22 na 109 místě, za ním v těsném závěsu Mírova dvojčata, která se ve 12 letech neztratila mezi dospěláky – Terezka doběhla v čase 31:32 na 112 místě a Kuba za 31:38 na 116. Dále následovala Blanka Křenková Geislerová s časem 31:58 a 125.místem, Hynďa Hynek Němec doběhl v čase 35:43 na 191 místě a Andy Andrea Šléglová vybojovala čas 39:12, který stačil na 227 místo. Závěrečnými běžci týmu, ale ne posledními závodníky byl Míra Miroslav Habel s manželkou Janou, která nikdy neběhala, natož na nějakém závodě, běh v podstatě nesnáší, ale pod příslibem, že trasu na podporu charity si spolu projdou tak společně nakonec i částečně běželi a doběhli v čase 42:25 na 240 a 241 místě z 249. A uvidíme, jak Jana dále bude běh snášet či ne.

A již za pořádné tmy se na start 10 km trasy – tedy 2 kola pětky postavili naši další borci. Skvěle zabojoval Tomáš Wolf a vyběhal si i nám bronzovou medaili za skvělý čas 41:16 – celkově to pak mezi 133 závodníky bylo 4.místo. Už jsme si zvykli že naše Míša Michaela Vojteková sbírá medaile snad co závod – ale to se nikdy neomrzí. Zvlášť, když tentokrát vybojovala rovnou zlato, a to i v absolutním pořadí žen za čas 44:01, který ji i mezi muži stačil na celkové 13.místo. Krásný příklad týmové spolupráce předvedl pro nás hrdina dne Jan Johniee Šlégl, který se po medailové pětce postavil i na start desítky a neváhal Míšu dotlačit do cíle po té, kdy jí svítil na cestu aby se nezranila, když její baterka už skomírala, přizpůsobil jí své tempo a doběhl tedy ve stejném čase 44:01. V nohách tak měl 3 kola, každé s převýšením 130 m. Paráda Johniee za výkon i fair play. A zapomenout nemůžeme na naši Radka Houserová – i ta umí běhat na medaile a úplně nejvíc se z nich krásně radovat – také tentokrát vybojovala další stříbrnou medaili za čas 48:52 , což celkově mezi všemi bylo skvělé 27.místo.

Takže prostě takový ten parádní závodní večer s 1 zlatou, 3 stříbrnými a 1 bronzovou medailí 🥇🥈🥉a hromadou spokojených a vychechtaných Runbošů. Prostě RunBo Team jede, nezastavuje, nepolevuje – a všem kdo tam byli patří velká poklona.
Díky Tomáš Pavel za pěkný závod, pekelně jsme si ho užili a za rok přijdeme zase – a ještě silnější.