RunTour Liberec 13.7.2019

Běžecký seriál RunTour patří k těm oblíbeným mezi členy RunBo Teamu, takže je jasné, že když minulou sobotu zavítal do Liberce, nemohli jsme na domácí půdě na Česká pojišťovna RunTour Liberec 2019 chybět v hojném počtu.
Někteří Runboši si užívali zaslouženou dovolenou, jiní trpěli zraněním, ale i tak ty, co se zúčastnili, nešlo jako vždy přehlédnout – pověstná dobrá nálada členů RunBo Teamu fungovala i zde – a bylo šumák, jestli chvíli pršelo, chvíli svítilo nebo chvíli lilo – pro nás místní prostě normálka.

Na 10km trase reprezentovali Michaela Vojteková, Radka Houserová, Jan Johniee Šlégl a Richard Rýgl, na 5km trase pak Jana Hakenová, Klára Hoffmannová, Andrea Šléglová, Štěpánka Maršíková, Blanka Křenková Geislerová, Jozef Nováček, Milan Mishan, Hynek Němec a Miroslav Habel.
Omladina v počtu nezůstala pozadu a v bězích na 500m závodil Míša Němec, na 1km Jenda Haky, Nikča Němcová, Lilli Maršíková, Hanička Rýglová, Tom Rygl, Tomáš Klofan Vojtek a Filip Haky – všichni běželi výborně a je super, že v nich máme budoucí naděje.

A jak to dopadlo? Vezmeme to rovnou od podlahy – respektive od stupňů vítězů. Zde naše Míša jen potvrdila svoji letošní formu a svá skvělá umístění i časy v letošních závodech podtrhla právě zde. V těžkém závodě na 10km vybojovala úžasné 3.místo mezi všemi ženami, který bylo 150. Fantastický čas 43:41!!! znamenal také 2.místo v kategorii a celkové 29 místo mezi 454 běžci na této trase. Velká obrovská gratulace prostě – Míši letošních výkonů už si povšiml nejeden zkušený borec a gratulují i nám v RunBo Teamu – ale Míšo, jsou to jen Tvoje výsledky a držíme palce, at se Ti vyhnou zranění a do konce sezony ukážeš další parádní kousky.
Dalším borcem v pořadí byl Johniee – i on se letos skvěle rozběhal a přestože zde – po návratu z dovolené prohlásil, že mu závod úplně nechutnal, tak sorry jako – čas v kopcích a v lijáku na 10km 45:09 stačil na krásné 9.místo v ktg. a cekové 41 mezi všemi. Takže žádný hovno kámo, jak jsi pronesl na trati – ale superduper.
Naše Ráďa na desítce taky nenechala nikoho na pochybách, že umí – čas 52:29, v ktg. parádní 4.místo a celkově 13 žena. Gratulace.
Poslední zástupce na této trase Richard makal a dřel jako kůň, aby se dostal pod hoďku – no nevyšlo to o 23s, ale Ríšo, čas 1:00:23 je prostě výzva pro příští rok – a Ty to dáš.

A jdeme na 5km trasu. Zde nejrychleji z Runbošů do cíle doběhla Janča a doběhla v parádním čase 26:35, který si jednak zlepšila proti loňsku o 4,5min, ale hlavně jí vyšvihl na krásné 5.místo v ktg. a 23.místo ze všech 389 žen. Výborně.
A dál popořadě doběhli – Jozef a krásně za 27:36 – tenhle kluk ještě loni skoro neběhal, tak jen tak dál. Klárka dobře atakovala 30min – 30:07 a je jasné, že se příští rok vrátí rychlejší. Následoval Milan – další z těch, co začal běhat teprve nedávno, takže Milane pěkně – 32:03, příští rok jdeš pod 30, vo tom žádná. Zkušenou běžkyní závodů RunTour je také Blanka – dobíhá v čase 34:01 a to není vůbec špatné, vzhledem k tomu, že nyní běhá hlavně kolem prcka. Dobíhá taky Hynďa, který na sobě fakt maká a stále se zlepšuje, čas 38:02 – hezky pěkně Hynku. Po něm se v cíli ukáže taky Míra, který na sobě fakt vůbec nemaká. Takže poté, co tuto trasu ještě v r. 2017, když začal běhat dal za 31:06, tak nyní za 39:42. Jo, to jsou samý oslavy a žádný tréninky – narozdíl od Andrejky, která po limitujících bolestech zad začala trénovat, posilovat a pomalu i běhat, takže její čas v cíli 40:12 není vůbec rozhodující, protože je jasná, že půjde zase nahoru. A na trati jsme měli ještě Štěpánku – ta s dobráním antibiotik si trasu raději jen prošla, což je důležité, neriskovat, zdraví máme jen jedno. Ale procházka za 53:28 je pěkné pěší tempo.
Tak jsme se šťastně dostali všichni do cíle bez zranění a za zmínku patří ještě určitě podpora od Míši, která se po heroickém výkonu na desítce rozhodla ještě vyklusat i na následující pětce a pomohla vytáhnout na úvodní kopec a pak až k občertvovačce Hynďu, takže moc díky za tento přístup. Následně Míša od půlky trasy do cíle doprovodila i Míru – asi poprvé v životě zkusila indiánský běh, kdy chůze převažovala – ale nehnula brvou a hrdinsky zvládla i tuto novou zkušenost z opačného konce závodního pole.
Janča s Radkou vytvořily také společný tandem – a součet jejich časů na 5 a 10km trasách jim stačil na krásné 8 místo ze 17 tandemů – takže v první půlce.

Závěrem – užili jsme si závod, atmosféra parádní, organizace taky, užili jsme si zase sebe navzájem, potkali jako vždy hromady kamarádů, což je vždycky na těchto závodech příjemné – a už se těšíme na druhou půlku sezony, která je závody dost nabitá. Tak až zase uvidíte někde borce s tričky, co mají na zádech slogan „Když to nejde, tak to běží“ – tak to jsme my, borci z RunBo Teamu , co je baví běhat a být spolu.

P.S. fotogalerii z liberecké RunTour jsme již níže dávali, tak zde je ještě odkaz https://www.zonerama.com/RunBo/Album/5445949 – jsou tam i fotky některých našich kamarádů z jiných týmů, jako je třeba jistý Vítek Pavlišta, kterému rádi fandíme – a v tomto příspěvku jsou tak již jen fota Runbošů okem fotografa organizátora.