Běhej Lesy Jizerská 50 Run – 25.8.2018

RunBo Team po týdnu opět na startu. Na domácí půdě v Jizerkách se konal oblíbený seriál závodů Běhej Lesy Jizerská 50 RUN 25. srpna 2018 a u toho jsme nemohli samozřejmě chybět. V hojném počtu jsme se nominovali na trasy 1km pro děti a 12 a 23km pro dospěláky. Padesátku si totiž někteří z nás schovávají na příští rok

Sobotní závod byl ve znamení velkého návratu Honzy Jan Johniee Šlégl. Symbolicky – od nepříjemného zranění 5.5. na Běhej Lesy Karlštejn – se postavil poprvé na start právě nyní, ve stejném běžeckém seriálu po té, kdy více než 4 měsíce neběhal, ale velmi poctivě rehabilitoval a ve formě se udržoval jízdou na kole a náročnými častými výstupy na Ještěd. Jsme všichni moc rádi, že je Honza zpět a držte spolu s námi vše co máte, ať už má od zranění pokoj.

       
Na start v Bedřichově se tentokráte postavili v dětských kategoriích Eliška Červinková, Jenda Haken a Terezka Habelová. Na 12km trase nás reprezentovali Hanka Hana Červinková, Jana Jana Hakenová, Honza Jan Johniee Šlégl, Ondra Ondřej Červinka a Míra Miroslav Habel a na 23km Tomáš Bedrich Karel. Na všechny bedlivým zrakem dohlížela a veškerou podporu týmu věnovala tentokráte bohužel neběžící kapitánka Andrea Andrea Šléglová, které přejeme také brzký návrat k běhu, ať je zase v pohodě.
Počasí přálo, po dobu co jsme byli na trasách nepršelo a především nebylo takové vedro, jak minulý týden, naopak dámskému obsazení byla i zima – než se samozřejmě rozeběhly

   
A jak jsme si vedli? No výborně. Na trasu jsme nejdříve vypustili naši omladinu a ti si ten kilák nahoru dolů dali v časech od 4:45 po 5:48 – děti byly skvělé. Na 12km trase mezi celkem 711 běžci předvedl parádní výkon Honza, na který se sám před závodem prý necítil, ale kousnul se, máknul a výsledkem je úžasný čas pod 50min – 49:44 , celkové 39. místo a 25. v ktg. Prostě návrat jak se patří. Neméně dobře si vedla Hanka – letěla jak vítr a doběhla v úžasném čase 55:45 – 4.místo v kategorii, rovné 100 celkově, mezi všemi ženami dokonce 12 a zlepšení osobáku na této trase o takřka 4 minuty. Vynikající. Osobák si vylepšil i Ondra a časem 1:02:47 obsadil v ktg. krásné 47 místo a celkově s přehledem v první polovině širokého startovního pole. Pro Janu to byl první závod na takto dlouhé trase, měla na startu velké obavy, jak to zvládne – a zvládla s přehledem, protože časem 1:02:58 si vyběhala 63.místo v ktg a opět jako minulý týden byla 93.místem v první stovce mezi ženami. Posledníčkem z týmu na této trati byl náš Míra – samozřejmě doběhl, jako vždy, ale moc mu to prý nechutnalo. I s křečemi ,časem 1:16:14 za sebou přesto nechal 134 dalších, i výrazně mladších běžců.

                
Jediným naším zástupcem na 23km trase a želízkem v ohni byl Tomáš. Běžel parádně, čas 1:39:13 – 9.místo v ktg a celkové 12 z 432 běžců. Je to prostě borec.
Celkově jsme si závod v Beřichově skvěle užili – potkali jsem opět spoustu běžeckých kamarádů, dobře pokecali a RunBo Team byl prostě vidět i slyšet.

Další fotky z této akce naleznete zde.