2016 – 1. ročník

první ročník Mikulášského běhu v Liberci        

Motto: „Není důležité vyhrát, ale pobavit se a pomoci.“          

Po úspěšném nultém ročníku Mikulášského a Velikonočního běhu, při kterých se dohromady vybralo přes 18tis. Kč, proběhl v neděli v podvečer první ročník Mikulášského běhu v Liberci. Běh byl jako vždy určen pro širokou veřejnost a všechny výkonnostní kategorie. Start byl tradičně umístěn přímo u Liberecké radnice (ve které bylo zázemí pro běžce). Trasa byla vedena ulicemi Pražská, Revoluční, Barvířská a dále po cyklostezce směr Pavlovice – kde se obíhalo tréninkové hřiště Slovanu Liberec a poté se běželo zpět. Pomalejší běžci či rodiče s menšími účastníky se mohli otočit dříve – např. u areálu libereckého EKOParku. Rychlejší běžci se tak opět mohli spojit s pomalejšími a mohl následovat hromadný přesun zpět k radnici.

Jedná se o nesoutěžní zážitkový či recesistický běh. Na první ročník dorazilo asi 120 účastníků. Řada z nich se opravdu řádně připravila a dorazila v doporučených převlecích či doplňcích s Mikulášskou či Vánoční tématikou.

Náš závod nám tentokrát pomohl slavnostně odstartovat primátor města Liberec Tibor Batthyány, spolu s prvoligovým hráčem FC Slovan Liberec Egonem Vůchem. Velké díky patří za stálou účast i za opětovnou podporu dvojnásobné Mistryni světa v závodu Spartan Race  – Zuzaně Kocumové. O rozcvičku běžců před závodem se pak postaral BOOTCAMP Team.

Mikulášského běhu se účastnila řada nadšených jednotlivců i sportovních skupin a to nejen z Liberce. Jsme velmi rádi, že se podařilo propojit řadu lidí s několika cíli a to byl pohyb či běh a navíc finanční podpora, tam kde je to třeba a to i v mrazivém čase adventním. Na start se postavili nejen trénovaní běžci, běžci s pejsky (canicross), ale i rodiče s dětmi nebo i kočárky, ale přivítali jsme i účastníka na vozíku. Je vidět, že závod je určen opravdu každému.

Celá suma dobrovolného startovného šla tentokrát na podporu Dětského centra Liberec – zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc, které se stará o nejmenší děti do tří let (www.kuliberec.cz). Celkem se v tento večer podařilo vybrat rovných 18. 000 Kč. Za což moc děkujeme.

Celá akce se jako vždy vyznačovala velmi dobrou a pozitivní atmosférou plnou úsměvů a radosti. Opět nás velmi mile potěšili i přívětivé reakce na celý Mikulášský běh. Velmi děkujeme všem partnerům, kteří nás podpořili a bez kterých bychom nemohli pořádat akci, ze které jde 100 % z celkové vybrané sumy ze startovného na určený subjekt.

Proto už nyní začínáme plánovat další ročník Velikonočního běhu v Liberci, který se uskuteční 16. dubna opět před libereckou radnicí. Jehož součástí budou opět velmi oblíbené dětské závody.

Více fotografií naleznete u události na facebooku:

https://www.facebook.com/events/1113837155397913/?active_tab=discussion