Historie Vratislavického Běhouna

Historie závodu Vratislavický Běhoun sahá až do roku 1988. Velmi oblíbený běžecký závod, zaměřený na širokou veřejnost a zvláště na děti se konal pravidelně až do roku 2012, kdy byl 25. ročníkem původními pořadateli přerušen.

Nyní k 30. výročí jeho založení rádi jako nový pořadatel RunBo Team, po souhlasné dohodě s původními pořadateli, obnovíme tradici ve Vratislavicích jak 26. ročníkem přespolního běhu, tak i 22. ročníkem o Putovní pohár starosty Vratislavic nad Nisou. Místem závodu bude jako v minulosti areál koupaliště Sluníčko a okolí ve Vratislavicích nad Nisou.

Závod bude zahrnovat všechny kategorie – od batolat až po seniory, připraveny budou trasy od pár metrů až po 10km.

Vratislavického Běhounu, který je svým charakterem zaměřen na dětské kategorie, se zúčastnilo v bohaté historii mnoho dnes již známých sportovců a reprezentatů – např. Jessica Jislová, Zuzana Hejnová, Zuzana Kocumová aj – v rámci návratu Vratislavického Běhouna je v plánu některé tyto dřívější dětské účastníky pozvat jak na slavností zahájení, tak k přímé účasti na závodu.

Minulost:
Historie tohoto závodu sahá do roku 1988, kdy se parta nadšenců rozhodla udělat něco pro zdraví široké veřejnosti, zvláště pak pro děti. Trať‘, která v 1.ročníku měřila 9 km, vede krásným prostředím lesem kolem Pivovarských rybníků.

Start a cíl byl vždy na sídlišti, poslední ročníky jsme našli zázemí na koupališti Sluníčko. Dětské kategorie mají trať‘ o délce 300 – 2000 m, dorostenecká a juniorská kategorie běhá 3000m. Ženy a muži běhají 10000m.

Od roku 1992 se tento závod koná pod patronací obvodního zastupitelstva ve Vratislavicích nad Nisou a každoročně je zařazen do Severočeské běžecké ligy.

Novinkou byla od roku 2009 je nultá kategorie – batolata. Jejich trať měří 100 metrů. Děti běží sami bez doprovodu rodičů.
Závod byl po roce 2012 přerušen z důvodu nedostatku fin. prostředků.
Odkaz na původní webové stránky