Historie Vratislavického Běhouna

Historie závodu Vratislavický Běhoun sahá až do roku 1988. Velmi oblíbený běžecký závod, zaměřený na širokou veřejnost a zvláště na děti se konal pravidelně až do roku 2012, kdy byl 25. ročníkem původními pořadateli přerušen.

Nyní k 30. výročí jeho založení rádi jako nový pořadatel RunBo Team, po souhlasné dohodě s původními pořadateli, obnovíme tradici ve Vratislavicích jak 26. ročníkem přespolního běhu, tak i 22. ročníkem o Putovní pohár starosty Vratislavic nad Nisou. Místem závodu bude jako v minulosti areál koupaliště Sluníčko a okolí ve Vratislavicích nad Nisou.

Závod bude zahrnovat všechny kategorie – od batolat až po seniory, připraveny budou trasy od pár metrů až po 10km.

reddit clone rolex day date rolex calibre 2836 2813 118346 mens 12mm hands best substantial elements.desirable having to do with realism combined with visible weather is most likely the characteristic of luxury breguet classique clone watches.Vratislavického Běhounu, který je svým charakterem zaměřen na dětské kategorie, se zúčastnilo v bohaté historii mnoho dnes již známých sportovců a reprezentatů – např. Jessica Jislová, Zuzana Hejnová, Zuzana Kocumová aj – v rámci návratu Vratislavického Běhouna je v plánu některé tyto dřívější dětské účastníky pozvat jak na slavností zahájení, tak k přímé účasti na závodu.

Minulost:
Historie tohoto závodu sahá do roku 1988, kdy se parta nadšenců rozhodla udělat něco pro zdraví široké veřejnosti, zvláště pak pro děti. Trať‘, která v 1.ročníku měřila 9 km, vede krásným prostředím lesem kolem Pivovarských rybníků.

Start a cíl byl vždy na sídlišti, poslední ročníky jsme našli zázemí na koupališti Sluníčko. Dětské kategorie mají trať‘ o délce 300 – 2000 m, dorostenecká a juniorská kategorie běhá 3000m. Ženy a muži běhají 10000m.

Od roku 1992 se tento závod koná pod patronací obvodního zastupitelstva ve Vratislavicích nad Nisou a každoročně je zařazen do Severočeské běžecké ligy.

Novinkou byla od roku 2009 je nultá kategorie – batolata. Jejich trať měří 100 metrů. Děti běží sami bez doprovodu rodičů.
Závod byl po roce 2012 přerušen z důvodu nedostatku fin. prostředků.
Odkaz na původní webové stránky