2016 – 1. ročník

Velikonoční běh v Liberci     

Motto: „Není důležité vyhrát, ale pobavit se a pomoci.“          

V sobotu odpoledne se konal charitativní Velikonoční běh v Liberci. Běh byl určen pro širokou veřejnost a všechny výkonnostní kategorie. Start byl umístěn přímo od Liberecké radnice. Trasa byla vedena ulicemi Pražská, Revoluční, Barvířská a dále po cyklostezce směr Pavlovice – kde se obíhalo tréninkové hřiště Slovanu Liberec a poté se běželo zpět. Pomalejší běžci či rodiče s menšími účastníky se mohli otočit dříve – např. u areálu libereckého EKOParku. Rychlejší běžci se tak opět mohli spojit s pomalejšími a mohl následovat přesun zpět k radnici. Akce se tentokrát zúčastnila i řada rodičů s kočárky a potvrdila tím, že akce byla určena opravdu všem.

Jednalo se o nesoutěžní zážitkový běh. Na nultý ročník, který byl volným pokračováním Mikulášského běhu, dorazila asi osmdesátka účastníků. Několik z nich se řádně připravilo a dorazilo v  převlecích či doplňcích s Velikonoční tématikou, za což jim patří poklona a velké díky. Tito odvážlivci za svou snahu obdrželi odměnu do Radničního sklípku. Právě jeden z provozovatelů této restaurace  – KNL podpořil náš Velikonoční běh řadou poukazů na odběr jídla a pití pro účastníky běhu. Akci podpořil i majitel Prvního volnočasového EKOPARKu  v Liberci a šťastný to člověk – Stanislav Šťastný, který výhercům, včetně všech dětských běhů, věnoval po dvou vstupenkách do svého království.

Velké díky opět patří za účast i podporu současné Mistryni světa a Evropy v závodu Spartan Race  – Zuzaně Kocumové, která mimořádně vyběhla o deset minut později a poznala i běh ze zadních řad, po cestě neváhala pomalejší běžce řádně povzbudit a namotivovat.

Trasu v délce 6,1 km pak nejrychleji zvládli dva běžci – Vladimír Kolář a Stanislav Kindl za 22:50, nejrychlejší žena Lenka Pešková za 25:30.

Velikonočního běhu se účastnila řada jednotlivců i sportovních skupin nejen z Liberce (BOOTCAMP Team, SRTG Liberec, SEBEREVOLTA Liberec, BabyFitness) či sousedního Jablonce nad Nisou (SRTG Jablonec nad Nisou, kteří opět svou růžovou a navíc dobrou náladou rozzáříli náš běh). Na běh dorazila i skupina JK tréninky až z Turnova.  Jsme velmi rádi, že se opět podařilo propojit řadu lidí s jedním cílem a to je pohyb či běh a to i v čase Velikonočním. Jsme nadšeni, že osmdesátka lidí si našla čas a vyběhla do libereckých ulic a ještě při tom pomohla těm, co to potřebují.

Součástí tentokrát byly i dětské závody ve třech věkových kategoriích a také recesistický běh s tenisákem na lžíci.

Celková suma dobrovolného startovného byla tentokrát určena na podporu Jedličkova ústavu v Liberci – http://www.ju-lbc.cz/cs/ . Celkem se v tento den se podařilo vybrat 8.500,- Kč.
Moc děkujeme. Odměnou všem co přispěli, bylo keramické kuřátko právě z dílny klientů Jedličkova ústavu.

Celá akce se vyznačovala velmi dobrou a pozitivní atmosférou plnou úsměvů a radosti. A velmi nás potěšili i přívětivé reakce na celou akci.

Další fotografie naleznete u facebookové události zde:

https://www.facebook.com/events/452612318267719/