Birell Grand Prix Praha – 8.9.2018

V sobotu po poledni vyjíždíme z Liberce a míříme směr Praha na mezinárodní závod organizovaný RunCzech – Birell Grand Prix Praha. Parkujeme na okraji Prahy a pro startovní čísla do expa – Running Mall se již přesouváme metrem. Po krátkém čekání, shlédnutí medailí a vyzvednutí všeho potřebného se pomalu přesouváme do centra dění na Náměstí Republiky. Obhlédneme doprovodný program – několik stánků partnerů akce. Přibližně dvě hodinky před startem se přesouváme do jedné z místních kaváren. Kávičku s vodou, lehký a výborný sendvič k tomu. Ale to už se pomalu otevírají šatny a tak je nutné se jít připravit.

     

V 18 hodin se tedy přesouváme do zázemí, převlékáme a ukládáme věci. Využíváme příležitosti a necháváme se pro jistotu zatejpovat na zlobivých místech a pomalu se přesouváme ke startu. Zde se rozdělujeme do svých sektorů, Honza jde do B a Andrea s juniorem do E. Ještě se na chvilku potkáváme při lehkém výklusu a protažení. Honza se dostává do koridoru asi 5 minut před startem.

   

V 19:30 za melodie Vltavy od Bedřicha Smetany vybíháme do pražských ulic. Start hlavního běhu na 10 km je tu. Honza od začátku běží v dobrém tempu a stejně v pohodě dobíhá i za cíle za svého nového osobního rekordu. Honzík si zaběhl také osobní rekord na této trati s časem malinko přes hodinu. A i Andrea po počátečních obavách (kvůli zdravotním problémům) se dostává do cíle v čase, se kterým je s ohledem na okolnosti a výpadek tréninku spokojena.
Nakonec ještě nesmí chybět společné foto s Vítek Pavlišta, který si v tomto závodě doběhl pro nádherné 3. místo mezi českými muži. Gratulujeme!!

  

Výsledky
Honza – Čip. čas: 0:40:53, Celkové pořadí : 353
Honzík – Čip. čas: 1:00:38, Celkové pořadí : 3945
Andrea – Čip. čas: 1:06:07, Celkové pořadí : 4707

Závodu se celkem zúčastnilo na 5624 běžců.