Kaiser Josef 2019 – 22.9.2019

To jsme se jednu neděli 22.9.2019 po ránu sešli opravdu v hojném počtu 26 členů na závodě Kaiser Josef 2019 – běhu z Vratislavic nad Nisou na rozhlednu Císařský Kámen, vzdálenou z místa startu 4,8km s pěkným převýšením 250m.
Reprezentovali nás: Radka Houserová Štěpánka Maršíková HaKi Jana Andrea Šléglová Michaela Vojteková Rozárka Nahodilová, Emilka Nahodilová, Nikča Němcová, Lili Maršíková, Terka Habelová, Míša Němec, Jenda Haky Filip Haky Tomáš Vojtek, Kuba Habel Tom Rygl Tomas Svoboda Hynek Němec Mariusz Žurek Richard Rýgl Milan Mishan Jozef Nováček Jan Johniee Šlégl Miroslav Habel a dva čerství členové týmu Pavel Vachula a Zbigniew Cikacz.

Tenhle menší lokální běh pořádal Městský obvod Liberec – Vratislavice nad Nisou již popáté a protože Míra jako domácí byl u všech ročníků jako běžec a od druhého ročníku i jako hostitel všech běžců, připravující netradiční občerstvení v podobě burčáku, koláčků, klobásek či škvarků, stal se RunBo Team v letošním roce tak nějak plynule i spolupořadatelem. Takže kromě cateringu připadla role již i na Johnieeho, který trasu po ránu vyznačil a na Radku, která se ujala registrací dospělých i dětí. Moc jim díky – stejně jako ostatním členům týmu i dalším běžcům, kteří doplnili dalšími pochutinami obložený stůl v Bistru U Habelů.

Vyšlo nejkrásnější počasí za všechny ročníky, sluníčko svítilo hned od rána a přispělo tak také k celkové parádní, vskutku rodinné atmosféře.
V 9 ráno si to rozdalo mezi sebou nejprve 19 prcků ve věku do 6let na hřišti Na Rozcestí a po té v 9:30 přesně z něj vystartovalo společně 14 mládežníků do 15 let, kteří běželi vzdálenost 1,9km s cílem u výletní restaurace Mojžíšův pramen a 55 borců dále pokračovalo až k rozhledně, kde byl měřený cíl. Zde po odfrknutí, rozhlédnutí se z rozhledny a společném fotu se běžci vydali volným tempem zpět dolů až k Mírovi, kde probíhalo předávání medailí a diplomů, vyhlášení vítězů , společensky se klábosilo i baštilo, až se dělaly boule za ušima.

Celkovým vítězem se stal host z Jablonce a náš kamarád Zbyšek Lhota z týmu ELEVEN Run Team, který trasu prolétl v čase 21:40 a stanovil nový rekord závodu. Gratulujeme.

Pro náš tým to také cinklo hned 4x. Nejprve se na bednu za 3.místo mezi mládežníky postavil Tom Vojtek, který kopec k Mojžíšáku zvádl za 9min. Následovaly dvě naše super duper běžkyně – 1.místo mezi ženami a celkově páté vybojovala v čase 25:41 Míša Vojteková a 2.místo v čase 29:15 a celkové 14. si vyběhla Ráďa Houserová. A pro stříbro si mezi muži i celkově doběhl Pavel Vachula v čase 22:57. Všem našim medailistům gratulujeme a děkujeme.
Jak si vedli ostatní naši borci se jukněte raději rovnou do výsledovky – už je nás tolik, že vypisovat to je na dlouho. Za zmínku stojí jedinečný – a asi již neopakovatelný moment vidět Jan Johniee Šlégl na posledním místě ve výsledovce. Uvedeme to ale na pravou míru – Johniee stejně jako Mario a Jozef běželi den předtím ústecký půlmaraton, doprovázeni Andreou, Štěpánkou a Lili v DM rodinném běhu, takže na Kaiserovi to pro ně bylo o vyklepávání nohou v klidovém tempíčku při sbírání fáborků.

A za zmínku tak stojí ještě i účast vynikající sportovkyně a mistryně světa ve Spartan Race Zuzana Kocumová, která se na trasu vydala jak říká 2v1, týden před termínem porodu, velmi svižnou chůzí za doprovodu partnera Libor Jäger a sekundovala tak našimi chlapcům při uzavíráni závodu – pro ni také opravdu nezvyklá událost jistit to zezadu a netáhnout to vpředu. Děkujeme za účast i trochu toho adrenalinu – porodí na Císařáku nebo u Habelů na dvorku? Dopadlo to dobře, myslíme, že v tuto chvíli je Zuzka i po týdnu stále 2v1.

Závěrem – závod jsme si hodně moc užili, závěrečná street párty byla taky fajn – pro příští rok už asi roztancujeme celou ulici. Všem moc díky – RunBošům stejně jako každému kdo přišel, byli jste skvěli a bylo moc fajn vidět tolik báječně naladěných kamarádů. Poděkování také týmu sportovní komise Městský obvod Liberec – Vratislavice nad Nisou v čele s Lukášem Kajínkem – závod je pro účastníky zdarma a to se už dnes tak nevidí.

Podívejte se také na krásné fotky jak od RunBo Teamu tak od kamaráda Michala a Shiro-Photography
https://www.zonerama.com/RunBo/Album/5626323 a https://www.zonerama.com/Shiro-Fotograf/Album/5625594 zde uvádíme pouze pár fotek RunBošů v běhu – všimněte si jak často ve dvojicích – podpora a pokec jsou důležité a trochu z toho zázemí.
A nezapomeňte – pokud vás naše akce baví, tak 1.12. pořádáme další ročních charitativního Mikulášský běh v Liberci 2019 a 1.10. již zveřejníme, pro koho poběžíme tentokrát. Tak se na vás všechny moc těšíme – Andrea, Johniee a Míra za RunBo Team