Mikulášský běh v Liberci 2022

Akce Mikulášský běh v Liberci 2022 už je za rohem… A kam vlastně zamíří 100 % sumy z dobrovolného startovného letošní akce? Rozhodli jsme se běžet na podporu maličké Eleonorky Trčové z Liberecka. Její podrobnější příběh si můžete přečíst na jejím FB Vítr do plachet pro Eleonorku či webových stránkách https://vitrdoplachetproeleonorku.cz/

V dubnu roku 2022 bylo této malé princezně diagnostikováno vzácné genetické nevyléčitelné onemocnění SMA neboli spinální muskulární atrofie, typ II. I přesto, že ji byla nemoc diagnostikována relativně včas a byla zahájena neprodleně léčba zvaná genová terapie. Čeká ji ještě nejasná a nelehká cesta k tomu, aby se jednou mohla sama postavit na nožičky a poznala tak, co znamená “stát nohama pevně na zemi”.

K tomu je zapotřebí mnoho finančních prostředků na zajištění lékařské a rehabilitační péče nehrazené ze státního zdravotního pojištění v podobě nejrůznějších rehabilitací, dalších cvičení a zájmových kroužků k podpoře pohybové aktivity, rehabilitačních pobytů, na pořízení ortopedických, rehabilitačních, kompenzačních a zdravotních pomůcek.

A na této cestě bychom jí rádi podpořili a pomohli ji uhradit část rehabilitačního pobytu v Centru Hájek. Ten Eleonorku čeká na přelomu února a března 2023. Bez vaší laskavé pomoci to však nezvládneme. Eleonorka se bude bohužel potýkat s nemocí celý život, ale my pro ni můžeme alespoň běžet a pomoci ji proplout jejím životem alespoň trochu snadněji. Poběžíte s námi?

Už v neděli 4. prosince 2022 startujeme ve 14 hodin od liberecké radnice.

Registrujte se tady: https://www.runid.cz/list/mikulassky-beh-v-liberci-2022/

Děkujeme! 🍀